Capturer را جنایت قربانی بیمارستان اخبار حوادث

Capturer را: جنایت قربانی بیمارستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۸۵۰ هزار نفر در صف انتظار بازار کار

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۱۷۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون، انتظار ۸۵۰ هزار نفر جهت ورود به بازار کار ،قطع بیمه‌پردازی ۱۹۵ هزار

۸۵۰ هزار نفر در صف انتظار بازار کار

۸۵۰ هزار نفر در صف انتظار بازار کار

عبارات مهم : کارگر

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۱۷۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون، انتظار ۸۵۰ هزار نفر جهت ورود به بازار کار ،قطع بیمه پردازی ۱۹۵ هزار کارگر ساختمانی و رشد ۵۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در دولت دوازدهم تخصیص داده شده است داشت.

به گزارش ایسنا، هفته ای که گذشت به علت تلاقی با هفته کارگر پرخبر بود.از همایشهای تشکل های کارگری و کارفرمایی تا بازدیدهای استانی وزیر کار که در قالب هفته کارگر برگزار شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایشی، نادیده گرفتن توانمندی های زنان را موجب به هم خوردن تعادل و نظم جامعه عنوان کرد.

به اعتقاد وی با توجه به اهمیت نقش زنان در سیمای آینده بازار کار نمی توان جایگاه زنان و توانایی های آنها را نادیده گرفت و بر همین اساس جهت استفاده از ظرفیت زنان باید برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

وزیر کار از زیاد کردن ۵۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در دولت دوازدهم خبر داد و گفت سال گذشته ۸۰۰ هزار شغل ایجاد شده است که ۶۰ درصد آنها را زنان به دست آورده اند.

وی همچنین از شروع بازنشستگی روستاییان خبر داد و خاطرنشان کرد: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر نیز در حال بیمه هستند.

شهیندخت مولاوردی – دستیار خاص رییس جمهوری – بر این باور است که استفاده از کالای ایرانی نیازمند استانداردسازی، تجاری سازی و برندسازی است.

او در نشستی اعلام کرد که جهت حمایت از کالای ایرانی باید یک جامعه تولید محور به وجود آید که در آن هم کار یک ارزش باشد و هم کارگر کرامت پیدا کند.

در هفته ای که گذشت رییس موسسه کار و تامین اجتماعی اعطای نشان ملی کار شایسته به کارگران و کارفرمایان را پیشنهاد کرد.

سپهری در نشستی اعلام کرد که ایجاد فرصتهای برابر جهت آحاد جامعه به منظور دستیابی به کار مناسب در شرایط آزاد و ایمن با رعایت کرامت انسانی همواره باید مدنظر قرار گیرد.

او به مقوله حقوق بنیادین کار هم اشاره داشت و منع کار اجباری، منع تبعیض، حمایت از حق تشکلها و مذاکره جمعی، ممنوعیت کار کودک و رعایت حداقل سن کار را از جمله حقوق انسانی مرتبط با کار برشمرد.

یک مقام مسئول در وزارت کار از انتظار ۸۵۰ هزار نفر جهت ورود به بازار کار خبر داد. به گفته مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار براساس آمارهای موجود، ۸۵۰ هزار نفر در صف ورود به عرصه های اشتغال و بازار کار قرار دارند که ۸۰ درصد آنها فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

آنطور که ازوجی گفته از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ به طور میانگین جهت ۵۱۰ هزار نفر شغل ایجاد شده است و در کارها اخیر دولت درجه آسیب پذیری اشتغال کم کردن یافته تا به ایجاد اشتغال پایدار کمک کند.

فروردین ماه امسال ۱۷۳۳ وقت شغلی در بخش تعاون به وجود آمد. بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فروردین ماه سال ۱۳۹۷، ۱۶۱ تعاونی و یک اتحادیه در سراسر کشور تشکیل و ثبت شده است که تعداد اعضای آن بیش از ۱۷۸۰ نفر بوده و حدود ۱۷۳۳ وقت شغلی را ایجاد کردند.

بیشترین تعداد تعاونی مربوط به استانهای فارس و گلستان و بیشترین نوع فعالیت و اشتغالزایی هم متعلق به تعاونی های بخش کشاورزی و صنعت بوده است.

اما قطع بیمه پردازی ۱۹۵ هزار کارگر ساختمانی خبر دیگری بود که نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی اعلام کرد.

آنطور که هادی ساداتی گفته، ۸۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی در حال بیمه پردازی هستند و ۱۳۵ هزار نفر هم به علت عدم میل به به بیمه و یا عوض کردن شغل جهت عضویت مراجعه نکردند.

او می گوید با بررسی هایی که از سامانه عضویت کارگران ساختمانی داشتیم متوجه شدیم که ۱۹۵ هزار نفر که از دوره های قبل بیمه پردازی می کردند، بنا به دلایلی نظیر بازنشستگی، عوض کردن شغل و یا عدم میل به به بیمه نتوانستند حق بیمه های خود را بپردازند و بیش از ۱۵۰ هزار نفر از آنها هم در جریان شناسایی از تناوب کار از بین بردن شدند که آمار بیمه پردازیشان به عنوان مختومه اعلام شد.

واژه های کلیدی: کارگر | اشتغال | کارگری | کارگران | بازار کار | وزیر تعاون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs