Capturer را جنایت قربانی بیمارستان اخبار حوادث

Capturer را: جنایت قربانی بیمارستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی جهت تأمین آب شرب اصفهان باید به دنبال منابع جایگزین باشیم / مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: جهت تأمین آب شرب در اصفهان و حوضه آبریز زاینده رود باید به‌دنبال منابع آب جایگزین باشیم.

جهت تأمین آب شرب اصفهان باید به دنبال منابع جایگزین باشیم / مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: جهت تأمین آب شرب اصفهان باید به دنبال منابع جایگزین باشیم

عبارات مهم : منابع

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: جهت تأمین آب شرب در اصفهان و حوضه آبریز زاینده رود باید به دنبال منابع آب جایگزین باشیم.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا جانباز در ششمین جلسه کمیته بحران آب در اصفهان، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خبر تلفنی به مواردی که منجر به مهار تنش کم آبی در اصفهان می شود اشاره کرد و گفت: بررسی ها حاکی از آن است که کم کردن بارندگی در حوضه آبریز زاینده رود در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده و بنابراین جهت تأمین آب شرب این منطقه باید تلاش مضاعف کرد و همه توان و تخصص را به کار برد تا از این چالش به سلامت عبور کرد.

جهت تأمین آب شرب اصفهان باید به دنبال منابع جایگزین باشیم / مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

وی با بیان اینکه با تدبیر باید بحران کم آبی درحوضه آبریز زاینده رود را مهار کرد اعلام کرد: مهار بحران کم آبی تهدیدی است که باید با بهره گیری از تجارب بافایده آن را به وقت تبدیل کرد و توان کارشناسی فعالان صنعت آبفا در استان اصفهان گواه این مطلب است که می توان با تدبیر این چالش بزرگ را مهار کرد.

جانباز مدیریت تقاضا را بسیار حائز اهمیت برشمرد و عنوان کرد: باید با کارها فرهنگی متنوع مردم را آگاه به بحران کم آبی در فلات مرکزی کشور نمود و به آنها به طور براق اوضاع منابع آبی را توضیح داد تا مسئله کم آبی در کشور بهانه ای نشود جهت کسانی که می خواهند با هر بهانه ای نظم و آرامش را در کشور نشانه گیرند. بعد باید قبل از هر اقدامی، تدبیری جهت کم کردن تنش آبی فراهم کرد که مهمترین امر در این زمینه مدیریت مصرف است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: جهت تأمین آب شرب در اصفهان و حوضه آبریز زاینده رود باید به‌دنبال منابع آب جایگزین باشیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به بعضی از راه های مدیریت مصرف اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: یکی از راههای مدیریت مصرف استفاده از ظرفیت رسانه ها از جمله رسانه ملی، مکتوب، دیجیتال است همچنین از ظرفیت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که گستردگی بسیاری در جامعه دارند باید بهره مند شد و از طریق این ظرفیت ها مردم را آگاه به بحران کم آبی نمود و از آنها خواست که در مصرف آب نهایت دقت را به خرج دهند، چراکه اگر آب را بهینه مصرف نکنیم باید با تبعات خشکسالی دست و پنجه نرم کنیم.

حمیدرضا جانباز به جلساتی که با حضور ۶ وزیر اطراف حوضه آبریز زاینده رود برگزار می شود پرداخت و عنوان کرد: با حضور ۶ وزیر پرسشها حوضه آبریز زاینده رود مورد بررسی قرار می گیرد که مقرر شد با توجه به کم کردن بی سابقه بارندگی در حوضه آبریز زاینده رود ۱۰ درصد کم کردن تخصیص آب شرب به ۱۵ درصد در ماه های آینده زیاد کردن یابد، آیا که احتمال می رود در آخر سال آبی حجم ذخیره سد زاینده رود به حداقل ممکن برسد؛ بنابراین باید به دنبال منابع جایگزین جهت تأمین آب شرب مردم بود که در این راستا شناسایی چاه ها از اهمیت بسزایی برخوردار است همچنین باید علاوه بر شناسایی چاه های جدید، حفر چاه و تجهیز آن باید از استفاده از آب شیرین کن ها در جاهایی که امکان استفاده از آن می رود بهره مند شد.

وی افزود: آنچه بیش از هر عامل دیگری در مهار چالش کم آبی در اصفهان حائز اهمیت است توان و تخصص فعالان این صنعت، همدلی و وفاق در به آخر رساندن امور است.

جهت تأمین آب شرب اصفهان باید به دنبال منابع جایگزین باشیم / مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

در ادامه این جلسه مهرزاد احسانی، مدیرکل مدیریت به هم پیوسته منابع آب حوضه های آبریز فلات مرکزی، مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران به صورت غیر حضوری و تلفنی در جمع مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ گفت: در حال حاضر حوضه آبریز زاینده رود شرایط بسیار سخت و پیچیده ای دارد بطوریکه رصد دستگاههای هواشناسی گواه این مطلب است که از وقت احداث سد زاینده رود تا کنون حجم ذخیره سد تا به این حد کم کردن نیافته هست، به عنوان مثال در قبل از احداث و راه اندازی تونل شماره دوم کوهرنگ حجم ذخیره سد زاینده رود ۶۵۰ میلیون مترمکعب بود، این در حالیست که هم اکنون خط قرمز سد زاینده رود جهت تأمین آب شرب مردم استان اصفهان و یزد و بخش محدودی از صنعت حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب برآورد شده است است.

وی به میزان بارندگی در سال آبی جاری در حوضه آبریز زاینده رود اشاره کرد و تصریح کرد: در سال آبی جاری در کوهرنگ حدود ۴۰۰ میلی متر و در چادگان حدود ۳۶ میلی متر بوده است که این میزان کم کردن بارندگی در هفتاد سال گذشته در حوضه آبریز زاینده رود بی سابقه بوده هست، به طوریکه هم اکنون خروجی چشمه لنگان یک متر مکعب است در حالیکه این رقم در سال گذشته حدود ۱۰ متر مکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: جهت تأمین آب شرب در اصفهان و حوضه آبریز زاینده رود باید به‌دنبال منابع آب جایگزین باشیم.

وی افزود: باید آب را در حوضه زاینده رود بهینه مصرف کنیم همچنین جهت کشاورزی هم آب وجود ندارد، آیا که اگر آب جهت کشاورزی در حوضه آبریز زاینده رود تخصیص داده شود دیگر در اوایل مرداد ماه آب دیگر نداریم.

واژه های کلیدی: منابع | اصفهان | فاضلاب | مدیریت | مهندسی | در اصفهان | زاینده رود | بحران کم آبی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs